Nometne notika Pīterboro, Lielbritānijā š.g. 24.-29.oktobrī. Nometnē atvērtajās nodarbībās piedalījās arī jauniešu ģimenes locekļi – vecāki,  māsas, brāļi un draugi, lai kopā izjustu, izdzīvotu, izzinātu Latviju un veidotu Latviju kopā.

Pasākumu organizēja Latviešu biedrību asociācija Apvienotajā Karalistē pateicoties Eiropas Latviešu biedrības no Kultūras ministrijas piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem. Dalībniekiem tika nodrošināta ēdināšana un nepieciešamie materiāli programmas īstenošanai. Jauniešiem, kas ikdienā dzīvo ārpus Pīterboro, tika nodrošināta nakšņošana viesģimenēs. Ceļa izmaksas nokļūšanai uz/no pasākumu sedza paši dalībnieki. Pasākums tika organizēts sadarbībā ar organizācijām Latvijā - biedrībām “Jaunatnes līderu koalīcija” un “Mellene”. Pasākuma noslēgumā dalībnieki saņēma apliecinājumu par dalību nometnē un piemiņas dāvanas.

Radošā dienas nometne “kad Radām...?!” tika organizēta ar mērķi sekmēt diasporas jauniešu (vecumā no 13 līdz 17 gadiem) Apvienotajā karalistē un Īrijā piederību, kopības izjūtas un draudzību veidošanos, vienlaicīgi veicinot latvisku saišu noturību. Radošā dienas nometne “kad Radām...?!” tika organizēta projekta “kad Radām...?!” (vol.2) ietvaros kā turpinājums aizsāktai tradīcijai 2020.gadā. Radošās nometnes “kad Radām!?...” darba valoda bija latviešu (nepieciešamības gadījumā tika nodrošināts tulkojums, bet tas bija ļoti izņēmuma gadījumi, ka past neskaitās).

Radošās dienas nometnes “kad Radām...?!” programma tika veidota ciešā sadarbībā ar pašiem jauniešiem, balstoties uz viņu interesēm. Visi nometnē tapušie darbi tika apkopoti digitālā izstādē un ir pieejami iedvesmai bez maksas arī pēc nometnes šajā interneta vietnē.

Paldies visām viesģimenēm, nodarbību vadītājiem, brīvprātīgajiem un ikvienam dalībniekam par "mazu daļu Latvijas" Lielbritānijā!

P.S. Bija arī ballītes :)


Par nometni Latvijas Radio 2 28.10.2022. raidījumā "Latviešiem pasaulē"

Latviešiem pasaulē (radio raidījuma ieraksts, par nometni 33.-42.minūte)